Öğrencilerin büyük duyarlılığı

Öğrencilerin büyük duyarlılığı

Görele Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu öğrencileri, okulda görev yapan hocalarından topladıkları paralar ile takı aldılar. Aldıkları takıları satarak elde ettikleri kazançları çocuklara ve iki SMA hastasına bağışladılar.

Görele Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu hocalarından Doç. Dr. Ayhan Bayram, “Okulunda görev yapan hocalarımızdan topladığımız paralarla takı ürünleri satın aldık. Bu ürünleri, 2 şerli ve 3 erli gruplar halinde böldüğümüz öğrencilerimizden satmaların istedik. Finans ve Bankacılık 4. sınıf öğrencileri 3 bin 535 TL tutarında satış yaptılar. Sınıfın ortak kararı ile bu tutarla Giresun Çocuk Evleri sitesindeki çocuklara oyuncak alındı. Bu oyuncaklar Giresun Çocuk Evleri sitesindeki yetkililere teslim edildi.

Finans ve Bankacılık 1. sınıf öğrencileri 7 bin 360 TL tutarında satış yaptılar. Toplanan tutar sınıfın ortak kararı sonucunda SMA hastası Fikret Asım’ın Valilik onaylı hesabına yatırıldı.

Lojistik Yönetimi 1. sınıf öğrencileri ise 8 bin 811 TL tutarında satış yaptılar. Toplanan tutar yine sınıfın ortak kararı ile SMA hastası Mehmet Ayaz’ın Valilik onaylı hesabına yatırıldı. Hocalarımızın desteği ve öğrencilerimizin çabası ile toplam olarak elde ettiğimiz 19 bin 706 TL parayı SMA hastası iki kişiye ulaştırmanın ve Giresun Çocuk Evleri sitesindeki çocuklara ulaştırmanın mutluluğunu hep birlikte yaşadık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Görele Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu hocaları ve öğrencilerinin bu güzel örnek çalışması takdirle karşılandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM