Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ki̇tap Kurdu Terme

BU KAPSAMDA TERME BELEDİYE BAŞKANI ALİ KILIÇ, BERABERİNDE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ İSMAİL RAHMAN KÖSE VE TÜGVA TERME TEMSİLCİSİ İBRAHİM YAYKIN İLE BİRLİKTE TERME OKULU’NU ZİYARET EDEREK ÖĞRENCİLERE KİTAP ARMAĞAN ETTİ. ÖĞRENCİLERİN BÜYÜK İLGİSİYLE KARŞILANAN BAŞKAN ALİ KILIÇ VE BERABERİNDEKİLER, YANLARINDA GETİRDİKLERİ KİTAPLARI DAĞITTIKLARI ÖĞRENCİLERE “BOL BOL KİTAP OKUYUN” NASİHATLERİNDE BULUNDU.

BU KAPSAMDA TERME BELEDİYE

Samsun’un Terme ilçesinde gerçekleştirilen ‘Kitap Kurdu Terme Projesi’ çerçevesinde okullar ziyaret edilerek öğrencilere kitap dağıtılıyor.

Samsun’un Terme Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteklediği Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) koordinasyonunda ilçe genelinde başlatılan ‘Kitap Kurdu Terme Projesi’ büyük bir başarıyla devam ediyor. Bu kapsamda Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Rahman Köse ve TÜGVA Terme Temsilcisi İbrahim Yaykın ile birlikte Terme Okulu’nu ziyaret ederek öğrencilere kitap armağan etti. Öğrencilerin büyük ilgisiyle karşılanan Başkan Ali Kılıç ve beraberindekiler, yanlarında getirdikleri kitapları dağıttıkları öğrencilere “Bol bol kitap okuyun” nasihatlerinde bulundu.

TÜGVA’nın önderliğinde ilçe genelinde başlatılan Kitap Kurdu Terme Projesi’nden övgüyle bahseden Ali Kılıç, “İlçemizde çocuklarımızın, öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlarını güçlendirecek bu projeyi önemsiyoruz. Terme Ortaokulu’nda öğrencilerimizin kitaplara gösterdikleri ilgi son derece sevindirici” dedi.

“Her zaman yanlarında olacağız”

“Geçmişin sesi, geleceğin ışığı kitaplardır” ifadesini de kullanan Başkan Kılıç, “Kitaplar insanları düşündüren, hissettiren ve değiştiren sihirli nesnelerdir. Öğrencilerimize ufuklarını açacak yeni kitaplarını dağıttık. Terme Belediyesi olarak eğitime her türlü desteği vermeye gayret ediyoruz. Her zaman öğretmen ve öğrencilerimizin yanında olmayı sürdüreceğiz. Projeyle tüm Türkiye’de örnek bir çalışmaya imza atan TÜGVA’ya ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

TÜGVA Terme Temsilcisi İbrahim Yaykın da yaptığı açıklamada, “Çocuklarımıza kitap sevgisini aşılamak istiyoruz. Bu yöndeki mücadelemize destek veren belediye başkanımıza ve milli eğitim müdürlüğümüze teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.