• DOLAR
  7,8116
 • EURO
  9,2779
 • ALTIN
  483,80
 • BIST
  1,1872

“İmar revizyonu şehircilik faciası!”

“İmar revizyonu şehircilik faciası!”

AK Parti Giresun İl Başkanı Hasan Ali Tütüncü, mecliste CHP’li üyelerce kabul edilen revizyon imar planının şehircilik faciası olduğunu belirterek son olarak Torburnu’na yapılan yüksek katlı bina üzerinden ağır eleştiri getirdi. Tütüncü, “Torburnu’na verilen inşaat ruhsatı belediyenin alnına kara leke olarak kazındı” dedi.

AK Parti Giresun İl Başkanı Hasan Ali Tütüncü, Giresun Belediye Meclisinde CHP’li üyelerin oyları ile kabul edilen şehir imar revizyon planının şehircilik faciası olduğunu söyledi. Tütüncü ”Daha önce Belediye Meclisinde görüşülmüş olan, tüm karşı çıkmalarımıza rağmen CHP grubunun oyları ile kabul edilen revizyon imar planı ile alakalı olarak, Giresun Çevre Derneği konuyu Mahkemeye taşımıştır. Belediye Meclis Grubumuzun itirazını dikkate almayan Giresun Belediyesi, maalesef Giresun’u tarihinde görülmedik bir imar felaketi ile karşı karşıya bırakmıştır” dedi.

“TORBURNU BELEDİYENİN ALNINA KARA LEKE GİBİ YAKIŞTI”

Hasan Ali Tütüncü;” Şehrin tam ortasında sınırsız kat yüksekliği verilen binadan tutunda, yeşil alanların imara açılmasına kadar birçok yanlışa imza atılmıştır. Giresun’un eşsiz manzarasında adeta bir gerdanlık gibi duran Torburnu,  tam bir şehircilik faciası olarak Belediyenin alnına kara bir leke olarak kazınmıştır. Elindeki yeşil alanların büyük bir çoğunluğunu imara açıp,  Devlet Kurumlarını yeşil alan olarak işlemek tamda Belediyenin Şehirciliğe bakışını ortaya koymaktadır. Tüm itirazlarımıza rağmen vazgeçmeyen, şehrin belki gelecek 50 yılını etkileyecek olan revizyon imar planındaki belediyenin bu yanlış uygulamasından mahkeme kararı ile dönüleceğini ümit ediyor, süreci yakından takip edeceğimizi tüm kamuoyuna duyuruyorum” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM