GRÜ’de ilk sosyologlar mezun oldu

GRÜ’de ilk sosyologlar mezun oldu

2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında ilk kez öğrenci alımına başlayan bölümden tamamı bayan 37 öğrenci sosyolog olarak mezun oldu.

Giresun Üniversitesi’de 2018-2019 eğitim öğretim yılı sona ererken, bu yıl Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü de ilk mezunlarını verdi.  2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında ilk kez öğrenci alımına başlayan bölümden ilginç bir tesadüftür ki, tamamı kadın 37 öğrenci sosyolog olarak mezun oldu.

Sosyoloji Bölümü’nün ilk mezunlarından Sibel Çolak, Neslihan Dağ, Havva Kayrak, Düriye Pala ve Beyza Uğur ayrıca kendi bölümleri dışında; Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR) Bölümü’nü de bitirerek Giresun Üniversitesi’nin Çift Anadal Programı (ÇAP) uygulamasının da ilk mezunları oldular.
Mezuniyet belgesini GRÜ Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Şirin Dilli’den alan Fen Edebiyat Fakültesi ikincisi ve bölüm birincisi Neslihan DAĞ, derecelerini Ankara’da tedavi gören kardeşi Yakup Emirhan Dağ‘a ithaf ettiğini belirtti.  Öğrenciler fakültede, Sosyoloji Bölümü Başkanı Doç. Dr. Şirin Dilli, danışmanları Dr. Öğretim Üyesi Nezihe Başak Ergin ve öğretim üyeleri Doç. Dr. İlknur Meşe, Dr. Öğretim Üyesi Hayrettin Karadeniz, Dr. Öğretim Üyesi Adem Gürler, Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Bakırcı ile Dr. Öğretim Üyesi Emine Erdoğan Çinaz’ın katıldığı törende, mezuniyet belgelerini aldılar ve kep fırlattılar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM