Gençler yaz kampında buluştu    

Gençler yaz kampında buluştu    

Giresun İl Müftülüğü ev sahipliğinde “Yazımda Kardeşlik Var” projesi kapsamında ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen “Gençlik Kampları” sona erdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından gençlere yönelik organize edilen; “Yazımda Kardeşlik Var” projesi kapsamında gençlik yaz kampları düzenlendi.

Manevi Danışmanlar Necat Demir, Berat Yazıcı ve Hakkı Büyüksofuoğlu’nun rehberliğinde 5 gün süren etkinliklere katılan erkek öğrenciler, birçok faaliyeti tanıma fırsatı buldular.

Yaz kamp programları kapsamında oluşturulan maneviyat istasyonlarında öğrenciler, Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler derslerinin yanı sıra sosyal, kültürel ve eğitici aktivitelere katıldı.

Giresun Merkez, Keşap, Tirebolu, Espiye ve Eynesil’de gerçekleştirilen organizasyonlarda kitap okuma ve tefekkür saati, cemaatle namaz, değerler eğimi, tecrübe paylaşımı gibi etkinliklerin yanı sıra huzurevi, engelli vatandaşlar ve aileleri ile şehit kabirlerini ziyaret edildi.

Okçuluk, ip atlama, halat çekme, çuval yarışı, beş taş, körebe, misket gibi birçok aktivite gerçekleştirildi.

Gençlere hitap eden İl Müftüsü Ramazan Topcan, “Etrafınızda olup biten olaylara bigâne kalmayın. Hayatın öznesi olun. Mutlaka bir sosyal sorumluluk projesinde görev alın. Başkalarının ihtiyaçlarına yardımcı olarak da mutlu olmayı öğrenin. Başkalarının gözündeki ışık olmanın verdiği huzuru yaşayın. Büyüklerinizin ellerinden tutun, onların asırlık tecrübelerinden istifade edin. Varlıklarınızı arkadaşlarınızla paylaşın. İyi geçim sahibi olun. Arkadaşlarınızla rekabet değil iş birliği içinde çalışmayı önemseyin. Arkadaş seçiminde çok ama çok dikkatli olun. Sıradan insanlarla değil aranan dostlarla arkadaş olun. Yaşadıklarımız arkamızda kalmıştır, hiçbiri geri gelmeyecektir. Her gününüzü hatta saatinizi kendinize ve topluma ait faydalı bir ilgi alanı oluşturarak yaşayın.” diye konuştu.

Proje kapsamında ilerleyen günlerde kız öğrencilere yönelik gençlik kampı düzenlenmesi hedefleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM