FIRTINA KÖTÜ ESTİ!

FIRTINA KÖTÜ ESTİ!

Giresun ve ilçelerinde önceki gece hızı saatte 75 km’yi bulan şiddetli fırtına bazı yörelerde hasara yol açtı. Giresun’un tarihi millet bahçesindeki tarihi ağacın bir bölümü fırtınadan koptu. Görele’de yamaçtan kopan kaya parçası evin balkonuna düştü.

Giresun ve ilçelerinde önceki gece yarısından itibaren etkili olan ve hızı zaman zaman saatte 75 km’yi bulan şiddetli fırtına hasara yol açtı. Birçok evin çatısındaki bacalar uçarken, fırtına nedeniyle elektrik arızıları meydana geldi.
Giresun merkezde tarihi Millet bahçesinde bulunan bir ağacın gövdesinden ayrılan bir bölümü koptu.

YAMAÇTAN KOPAN KAYA EVİN BALKONUNA DÜŞTÜ

Görele ilçesi Cillioğlu mahallesinde dün gece fındık bahçesindeki kayalıklardan kopan tonlarca ağırlığındaki dev kaya kütlesi yaklaşık 200 metre yuvarlandıktan sonra Talip Kaçar’a ait evin balkonuna düştü. Balkonun hemen ardındaki odada kalan ev halkı ise deprem korkusuyla uyandı.

Gece yarısı evlerinin balkonuna düşen kaya kütlesiyle şok yaşayan Talip Kaçar, “Gece yarısı büyük bir korku ile uyandık. Fırtınadan dolayı elektrikler kesik olduğu için hiç bir şey göremedik ve deprem olduğunu sanarak dışarı fırladık. Daha sonra gün aydınlandığında kaya parçasını gördüğümüzde ise şok olduk. Yaklaşık 20 metrelik mesafedeki yamaçtan kopan 15-20 tonluk kaya parçası evin kapısındaki aracın üzerinden dahi zıplayarak gelip balkona konmuş. Balkondan biraz ileri yuvarlansa ardındaki odada kalıyorduk ki zarar görürdük. Allah korumuş” dedi.

Haber: Yeşilgiresun

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM