Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

FAE’den “Sağlıklı nesiller için fındık” projesi

FAE’den “Sağlıklı nesiller için fındık” projesi

Giresun Fındık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü tarafından “Sağlıklı Nesiller İçin Fındık” projesi başlatıldı. Sağlıklı beslenme açısından fındık konusunda farkındalık oluşturulacak proje kapsamında Giresun ve Ordu illerinde lise ve ortaokul düzeyinde 10 okulda öğrencilere Fındık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Gıda Teknolojileri Bölümünde Dr. Tuğba Er, Dr. Fikret Tüfekçi ve Toprak Mahsulleri Ofisi Giresun Başmüdürlüğü’nden Merve Karadeniz tarafından fındık hakkında bilgi verilecek. Proje Giresun Merkez Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen etkinlikle başladı.

Enstitü görevlileri tarafından öğrencilere fındık hakkında bilgi verilerek, Toprak Mahsulleri Ofisi Fındık Dairesi Başkanlığı’nın katkıları ile 40 gramlık paketlerde fındık ikram edildi. Eğitimde fındığın besin değeri yüksek bir tarımsal ürün ve çerez olduğu vurgulandı.

Giresun Fındık Araştırma Enstitüsü Müdür Vekili Çiğdem Bulam Köse, sağlıklı nesillerle fındığı buluşturduklarını belirterek, “Öğrencilerimize ve gençlerimize fındıkta farkındalık yaratmak için bu projeyi hazırlamış bulunuyoruz. Gıda teknolojileri bölümü arkadaşlarımızla ve TMO Fındık Dairesi Başkanlığının katkılarıyla Giresun ve Ordu ilinde toplam 10 okulda öğrencilerimize bilgilendirme yapacağız. TMO tarafından ise öğrencilerimize 40 gramlık paketler halinde fındık ikramında bulunulacak. ‘Günde bir avuç fındık iyi gelir’ sloganıyla, tam bir sağlık deposunu olan fındığımızı gelecek nesillerle buluşturacağız” dedi.

Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesi Müdürü Fazlı Yıldız ise “Sağlıklı Nesiller İçin Fındık” projesinden dolayı Giresun Fındık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğüne teşekkür ederek,

“Dünyada Türkiye’de, Türkiye’de ise sadece Giresun’da kurlu bulunan enstitümüzün Giresun için, fındığın gelişimi için yaptığı çalışmaları ve yapabileceği çalışmaları inşallah daha iyi bir ortama taşıyacaklarına inanıyorum. Öğrencilerimize de fındıkla ilgili bilgiler vererek, sunumlar yapacaklar. Okulumuz adına kendilerine teşekkür ediyorum. Giresun ve bölgemizin en önemli tarımsal ürünü olan fındığı gelecek nesillerle tanıtmak ve tüketimini artırmak hepimizin görevidir” diye konuştu.