Evliliklerde Sık Yapılan Hatalar

Evliliklerde Sık Yapılan Hatalar

Yapılan en temel ve en çok hatalardan biri olan iletişimde çiftler tartışma esnasında duygularını ifade etmekten çok haklı çıkma telaşı ile suçlayıcı bir dil kullanmaktır. ‘’senin yüzünden!’’, ‘’’hep böylesin!’’ gibi suçlayıcı kelimelerle diğer eş savunmaya ve karşı suçlamaya geçer. Böylece olumsuz kısır döngü başlamış olur. Ve o kısır döngüden çıkmak iyice zorlaşır. Evlilikte sorun odaklı olmaktan, yapılan davranıştan çok duyguları konuşarak ne hissettiğini, ne hissettirdiğini anlamaya çalışmak birçok sorunu kendiliğinden halledecektir aslında. İlişkide yaşanan çatışmaları ilerleme ve gelişme fırsatı olarak görmek bursa evlilik terapisi alanının temel amacıdır.

Ben böyleyim! Değişemem gibi ifadeler çözümden uzaktır. Temel kişilik özellikleri, mizaç ve karakter değişmese bile sorunu çözme becerileriniz, iletişim şekliniz, bakış açınız her zaman gelişim gösterip değişebilir. Bu tüm yaklaşımlar için ortak hedeftir.

Bursa Evlilik Terapisi

Bursa evlilik terapisi, size yardımcı olan evlilik terapistleri hakim ya da hakem değildir. Haklı ya da haksız, suçlu veya suçsuz aramaz. Evlilikte çiftlerin birbirine olan etkisine ve tepkilerini inceler. Birbirlerini anlamalarına yönelik çalışmalar yaparak çiftin ihtiyacına yönelik ödevler verir.

İlişkinizde yaşadığınız her sorun, evlilikle ilgili yaşadığınız hayal kırıklıklarınızda bunları telafi etmek  için evlilik danışmanlığı, aile danışmanlığı, evlilik terapisi, çift terapisi, ilişki terapisi ile bursa evlilik terapisi uzmanlarından  size uygun psikolog ve aile danışmanını seçerek  yardım alabilirsiniz. https://www.nazikemese.com/bursa-evlilik-terapisi-nazike-mese-calisma-alanlari/

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM