Depremzedeler için “Askıda Gıda” uygulaması

Depremzedeler için “Askıda Gıda” uygulaması

Giresun Valiliği öncülüğünde uygulamaya konulan “Askıda Gıda” projesiyle Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen afetzedeler için ayni yardımlar daha da kolaylaşıyor.

10 ilimizi etkileyen deprem sonrası ülke genelinde olduğu gibi ilimizdeki vatandaşlarımızda yardım için seferber olmuş durumda. İlimizden nakdi ve ayni yardımlar hız kesmeden devam etmekle birlikte Vali Enver Ünlü’nün talimatlarıyla başlatılan “Askıda Gıda” uygulamasıyla hayırsever vatandaşlarımız depremzede kardeşlerimize bir kez daha destek olmaya davet edildi.

Giresun’da hizmet veren iş yerleriyle Giresun Valiliği arasında imzalanan “Depremden Etkilenen İllerimizde Yaşayan Vatandaşlarımıza Yardım Amacıyla Askıda İhtiyaç Malzemesi Temini Protokolü” gereğince anlaşmalı iş yerlerinde “Askıda Gıda” uygulaması başlatıldı.

İmzalanan protokol altı ay süreyle geçerli olmakla birlikte; olağanüstü halde ve seferde, tabii afetlerde ve yangınlarda uğranılacak felaketi gidermek, dayanışma duygusunu geliştirmek, deprem bölgesindeki acil ihtiyaçları kısmen de olsa gidermek maksadıyla kurumlar arasında karşılıklı yardım ve iş birliğinin sağlanmasını amaçlanıyor.

Bu kapsamda belirtilen ürün gruplarından alarak “Askıda Gıda” uygulamasına katılıp depremzedelere destek olunabilinecek.

Temel Gıda (Pirinç, Bulgur, Sıvı Yağ, Fasulye, Nohut, Makarna, Çay-Şeker, Mercimek, Hazır Çorba, Salça, Un-Tuz vb.)

Çocuk Ürünleri (Emzik, Biberon, Devam Sütü, Glutensiz Gıdalar, Mama, Pişik Kremi, Zıbın vb.)

Giyim (Atkı, Bere, Eldiven, Mont, İç Çamaşır, Çorap, Polar, Kazak, Pantolon, İçlik vb.)

Temizlik (Şampuan, Sıvı Sabun, Peçete, Tuvalet Kâğıdı, Hasta Bezi, Kadın Pedi, Diş Fırçası, Diş Macunu, Deterjan, Yumuşatıcı vb.)

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM