“Çocuklarımız zamanlarını camilerde geçirsin”

“Çocuklarımız zamanlarını camilerde geçirsin”

İl Müftülüğü, Kasım/2021 ayı mutat personel toplantısı gerçekleşti. İl Müftülüğü emrinde görev yapan İmam-Hatip, Müezzin Kayyım ve Kur’an kursu öğreticilerinin katılımlarıyla gerçekleşen toplantı Seyyid Vakkas Camiinde yapıldı.
Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programa; İl Müftü Yardımcısı Murat Mutlu, Personel Şube Müdürü Mustafa Keskin, İdari ve Mali İşler Şube Müdürü Nafi Sağlam, Din Hizmetleri Şube Müdürü İsmail Aydın katıldı.

Diyanet Başkanlığının yazılı ve sözlü talimatlarının görüşüldüğü toplantıda İl Müftüsü Ramazan Topcan da bir konuşma yaptı.

Topcan konuşmasında; “Kardeşlerim! Namazsızlık hastalığı toplumu tehdit eder oldu. Namazsızlık hastalığı evlerimizi zorluyor. Daha çok çalışmalıyız. Milletin dertlisi olmalıyız. Derdimiz millet, derdimiz gençliğimiz olsun. Gençler kayıp kayıp elimizden giderken oturup seyredemeyiz. Muhterem Başkanımızın gençler konusundaki hassasiyetini biliyoruz. Okullar ara tatilde yeniden çocuklarımızı Camilerde ağırlamanın mutluluğunu paylaşmalıyız.  Çocuklarımız zamanlarını Camilerde geçirsin istiyorum. Sosyal etkinlikler yapalım. Camilerimiz cazibe merkezi olsun.

Esnaf kardeşlerimizi ziyaret edin. Okulları ziyaret edin. Buralarda öğrencilerle bir araya gelin. Başkanlığımızın süreli yayınlarını tanıtın, hediye edin buradaki kardeşlerimize.

Kardeşlerim! Diğer taraftan külliye inşaatı çalışmalarımız hızla devam ediyor. Resmi prosedürleri arkadaşlarımız takip ediyor.  İstiyorum ki bu güzel çalışma sizlerin elleri ile şekillensin. Duyurun çalışmamızı cemaatinize, esnaf kardeşlerimize. Sosyal medyalarınızda yer verin çalışmalarımıza.

Şimdiden Müftülüğümüzün çalışmalarına maddi ve manevi her türlü desteği veren daire personelimize, siz kıymetli İmam-Hatip, Müezzin Kayyım ve Kur’an kursu öğreticisi kardeşlerime candan teşekkür ediyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM