Çocuk Ortopedisi Bölümü hizmete başladı

Çocuk Ortopedisi Bölümü hizmete başladı

Giresun Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji öğretim üyesi Dr. Murat Danışman öncülüğünde Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde “Çocuk Ortopedisi” tanı ve tedavileri uygulanmaya başlandı.

Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesinden yapılan açıklamada, “Çocuk ortopedisi, doğumdan itibaren bebeklik, çocukluk, ergenlik ve gençlik yaş grubuna kadar olan dönemlerdeki her türlü kemik, kas, eklem, tendon, bağ sorunlarının tanısı ile ameliyatsız veya ameliyatlı tedavileri ile ilgilenen bölümdür. Erişkin yaşlarda ortaya çıkan ortopedik sorunların birçoğu; çocuk yaşlarda tanı almamış, yeterince tedavi edilmemiş veya uygun biçimde takip edilmemiş çocuk ortopedik hastalıklarından kaynaklanır. Bu nedenle çocuk ortopedisi, erişkin ortopedik sorunların azaltılması açısından da önemli bir yere sahiptir.

Çocukluk çağındaki kırıkların ve kırıklara bağlı komplikasyonların tedavisi gibi çocuk ortopedisi ile ilgili hastalıkların hastanemiz bünyesinde tanı ve tedavisi yapılmaktadır” ifadelerine yer verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM