CHP’de seçim heyecanı

CHP’de seçim heyecanı

CHP’de bir süre önce başlayan ilçe kongrelerine bugün ve yarın yapılacak olanlarla devam edilecek. Bugün Giresun Merkez İlçe ve Şebinkarahisar, yarın ise Doğankent ilçe kongreleri yapılacak. CHP İl Başkanı Sinan Kitapçı,  dün Tirebolu ve Görele’de iki adayın yarıştığını, Eynesil’de mevcut başkan Ahmet Latif Karadeniz’in, Yağlıdere’de Cafer Özdemir’in, Piraziz’de ise Nezir Kelleci’nin yeniden seçildiğini söyledi.

BEKTAŞOĞLU MU? TÜRKER Mİ?
CHP’de tüm gözler bugün yapılacak olan merkez ilçe kongresine çevrilmiş durumda.  Milletvekili Bülent Bektaşoğlu’nun oğlu mevcut ilçe Başkanı Burak Bektaşoğlu ile Belediye Meclis Üyesi Hakan Türker ilçe başkanlığı için yarışacaklar. Türker’in düzenlediği aday tanıtım toplantısına katılarak dikkatleri çeken Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun da Türker’den yana tavır aldığı görülüyor.
306 Mahalle ve Köy kongre delegesinin oy kullanacağı seçim saat 10.00’da Vahit Sütlaş Tiyatro Salonunda başlayacak. Kongrede milletvekili Bülent Bektaşoğlu ile Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun birer konuşma yapmaları da bekleniyor.

BEKTAŞOĞLU’NDAN İLGİNÇ DEĞERLENDİRME
Bugünkü kongre öncesinde konuşan merkez İlçe Başkanı ve başkan adayı Burak Bektaşoğlu ilginç bir değerlendirme de bulundu.
Bektaşoğlu, “Parti tabanın gücünü göstermek için, parti ilkelerinin üstünlüğünü göstermek için, üyelerin özgürlüğü için yeniden güçlü bir CHP için Giresun Merkez İlçe Başkanlığı’na Aday olduğumu bilgilerinize sunarım. Partinin yeniden ve dengeli büyümesi, istikrarı için desteğinizi bekliyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM