Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bu şehri manzara sevdanıza kurban ettiniz

Gelecek Partisi Giresun İl

Gelecek Partisi Giresun İl Başkanı Murat Kılıçaslan, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun Giresun halkına vermiş olduğu hiçbir arkasında durmadığını kaydetti.
Şenlikoğlu’nun seçim vaatleri arasında yer alan şehiriçi girişi dal-çık projesinin tıraşlanarak, üstgeçide dönüştürüldüğünü savunan Kılıçaslan, “Bu şehre hiçbir yatırım yapmamışken başka ilden gelen yatırımcıyla ne derdiniz vardı acaba merak ediyorum. Bu şehre bir çivi çakmamışken bu ile yatırım yapmaya gelenlere de müsaade etmemenizin amacı nedir açıklayın. Giresun evladı olarak ve kamuoyu adına sizden bu sorularıma artık mantıklı bir cevap istiyorum” açıklamasında bulundu.

Gelecek Partisi İl Başkanı Kılıçaslan açıklamasında şunları kaydetti;  “Karadeniz’in coğrafi olarak önemli ve en büyük limanlarından olan 17 yıldır kapalı Giresun Limanı, 17 yılsonunda hizmete açıldı. Bir şirkete verilerek çalışmaya başlayan limandan 500‘ü aşkın aile ekmek yemeye başladı. Bu durum bizleri umutlandırdı ve sevindirdi.

Limana depolar yapıldı bu depoların maliyeti 8 Milyon Dolar, yani 160 Milyon TL ye mal oldu. Tam liman verimli işlemeye başladı. Sizin Manzara sevdanız, egonuz, siyasetiniz yüzünden bu depoları yıktırdınız. Giresun evlatlarını işinden ederek ekmek yemeye başlayan 500 ‘ü aşkın ailenin ekmeğini kestiniz. Giresun Belediye Başkanı Sayın Aytekin Şenlikoğlu kamuoyu aracılığı ile müjde verdi. Neydi bu müjde? Bulancak Durağına Dal-Çık kavşak yapılacaktı! Bugün geldiğimiz noktada bu projenin tıraşlanarak Dal-Çık yerine üst geçit yapılacağı, 2023 yılı için ayrılan ödeneğin 26 Milyon TL olduğu söylenmekte. Dal-Çık maliyeti 950 Milyon TL, üst geçidin ise 191 milyon TL. Başkan Şenlikoğlu’na soruyorum. Sen verdiğin hiçbir sözün arkasında zaten durmadın. İnsanlara müjde vermekten, umut pompalamaktan başka hiçbir geçerli hizmet yapmadın. Madem Dal-Çık projesini yapmayacaksın neden 8 Milyon Dolara mal olan Liman yatırımını neden baltaladınız. Neden Giresun’a gelen yatırımcıyı küstürdünüz. Neden buradan ekmek yiyen Giresunluların ekmeğiyle oynadınız. Liman önüne yapılacak üst geçit şimdi manzaranızı bozmayacak mı Sayın Şenlikoğlu?”