Birlik Sağlık Sen’den davet

Birlik Sağlık Sen’den davet

Sağlık çalışanların sorunları bırakın çözülmeyi gün geçtikçe daha da artmaktadır diyen Birleşik Kamu Görevlileri Konfederasyonu ve Birlik Sağlık Sen  Giresun İl Başkanı Cengiz Saydere yaptığı açıklamada; “Son zamanlarda yapılan  çalışmalarda sağlık çalışanlarının %90’nının duygusal tükenme,  % 72’sinin ise kişisel duyarsızlaşmayla karşı karşıya olduğu, tutulan nöbet sayılarının fazlalığı nedeniyle aile birliklerinin bozulduğu özellikle boşanma oranlarını % 60’lara dayandığı, çalışanların %35’nin maaşlarında icra takiplerinin olduğu da göz önüne alındığında işimizin çok da kolay olmadığı açıktır.

Bu itibarla bu sorunların katlanarak çoğalacağı korkusundan da bizleri bu etkisiz sendikalara mahkum edenlere karşı kırmızı kart gösterme cüretini de gösterememekteyiz” dedi.

Saydere, Türk Sağlık Sen İl Başkanını da eleştirerek şunları söyledi; “Etkisiz sendikaların içerisinde elbette siyasallaşmış genel başkanının daha hemşiresinin ne kadar ücret aldığını dahi bilmeyen Türk Sağlık Sen Sendikasısır. Yine geçtiğimiz günlerde Giresun Türk Sağlık Sen İl Başkanı Sayın İbrahim Ekiz talihsiz bir açıklama yaparak kendileri dışında kalan sendikaların amaçlarının ve hedeflerinin bilinmediğinden dem vurularak Türk Sağlık Sen çatısı altında toplanmaya davet etmiştir.  Ekiz Sağlık çalışanlarının sorunlarından ve çözülemediğinden dem vurmuş ancak masada Genel Başkanının da olduğunu unutmuştur. Yine demokratik teamüllerle seçilmesi gereken yöneticilerin herkes tarafından açıkça bilinen bir siyasi partiden emir alarak atandıkları hatta ve hatta emirlere karşı gelinerek aday olduklarında da yine malum kişiler tarafından dövüldükleri herkesçe bilinmektedir. Hal böyle iken Avrupalıların sarı sendika olarak nitelendirdiği hükümetle omuz omuza giden üyenin yanında yer alması gerekirken karşısında duran baskıcı kuruş sendikacılarının siyasilerin emir erlerini başımızdan almadığımız müddetçe biliniz ki bu sorunlar çözülemeyecek olup daha da katlanacaktır.

Kıymetli çalışma arkadaşlarımı bu girdaptan kurtulma adına dürüst ilkeli siyasallaşmamış üye odaklı güçlünün yanında değil haklının yanında olan vizyonu misyonu belli, hedefleri açık Birlik Sağlık Sendikası çatısı altında güç birliğine davet ediyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM