Bektaşoğlu, “Her şartta aday adayıyım”

Bektaşoğlu, “Her şartta aday adayıyım”

1 Kasım 2015’te yapılması planlanan erken seçimin ilk aday adaylığı açıklaması CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu’ndan geldi. 7 Haziran seçimlerinde ilk kez Meclis’e giren Bektaşoğlu, “3 ay gibi bir sürede sadece 20 saat o koltuklarda oturarak görevimi yaptığıma inanmıyorum. Onun için her halükarda aday adayıyım” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 1 Kasım 2015 tarihinde erken seçim yapılacağını açıklamasının ardından siyasi partilerin seçim çalışmaları hız kazanırken, ilk aday adaylığı açıklaması da Giresun’dan yapıldı. Uzun yıllardır CHP’de siyasi çalışmalar yapan,  7 Haziran seçimlerinde Giresun’dan milletvekili seçilen Bülent Bektaşoğlu, erken seçim için partisi CHP aday belirlemede hangi yöntemi belirlerse belirlesin yeniden aday adayı olduğunu söyledi.
Son dönemde yaşanan terör olaylarından koalisyon görüşmeleri sürecine kadar birçok konuda değerlendirmelerde bulunan Bektaşoğlu, Türkiye’de 13 yıldır devam ettiği ve sağlam, yıkılmaz denilen istikrarın 8 Haziran sabahı sarsıldığını, yanlış politikalar sonucu da krize dönüştüğünü öne sürdü. 8 Haziran sabahı hiçbir şeyin yolunda gitmediğinin görüldüğünü belirten Bektaşoğlu, “Sözde yoluna baş koydukları açılım süreci, kaybedilen Kürt oyları nedeniyle dolaba kaldırıldı. Ekonomideki ve bürokrasideki kötü gidişat sonucu dolar 3 lira olmuş, eti, samanı, pamuğu ithal eder duruma gelmişiz. Hastalar bürokrasi karşısında çaresiz. Sadece bunlar değil, 13 yıllık iktidar döneminde 11 kez milli eğitim politikaları değiştirildi, milli eğitim sistemi yaz-boz tahtasına dönüştürüldü. Gençlerimiz işsizliğin ve yoksulluğun kucağına atılıyor. Ülke yangın yeri, ülkemiz yanıyor. Şehit cenazeleri artarak geliyor ve içimiz kan ağlıyor. Her sabah kalktığımızda ‘inşallah bugün bir şehit cenazesi gelmez’ diye dua ediyoruz. Bugüne kaybettiğimiz şehitlerimizi rahmetle anıyorum” diye konuştu.
“UMUDUN ADI CHP”
Tablonun kötü ve karanlık olduğunu ama bir umut da olduğunu vurgulayarak, “Umudun adı Cumhuriyet Halk Partisi” diyen Bektaşoğlu, bu kötü gidişe ancak CHP’nin dur diyebileceğinin altını çizdi. Ülkede kaybolan huzuru tekrar CHP’nin temin edebileceğini dile getiren Bektaşoğlu, bunun kayıtsız, şartsız tek koşulunun ise CHP’nin tek başına iktidara gelmesi olduğunu kaydetti.
CHP’nin 7 Haziran seçimleri için hazırladığı ekonomik ağırlıklı seçim bildirgesini köy köy vatandaşlara anlattıklarını belirten Bektaşoğlu, “Halkımız bunların iyi projeler olduğunu söylemesine rağmen, seçim sonucunda gördük ki, karşılığını bulamamışız. Herhalde bunun karşılığını zamanla CHP görecektir. Şimdi öyle görünüyor ki, 1 Kasım’da tekrar seçime gidiyoruz. Bize verilen bilgilere göre, bu seçim bildirgesi revize edilerek, daha da geliştirilerek seçim çalışmaları süresince halkımıza anlatmaya başlayacağız. Şu anda yapılacak olan şey, erken seçim sürecinde üyelerimizin ve CHP’ye gönül vermiş olanların CHP iktidarı için el birliğiyle çalışmasıdır” ifadelerini kullandı.
“HER HALÜKARDA ADAY ADAYIYIM”
CHP’nin, 2012’de değiştirilen tüzük gereği adayların yüzde 85’ini üyelerle yapılacak ön seçimle belirlemek zorunda olduğuna dikkat çeken Bektaşoğlu, “Ama 5 ay içinde bir erken seçimin olacağı hiç düşünülmemiş tüzük yapılırken. Düşünün 5 ay milletvekilliği yapıyorsunuz, daha hiçbir şey görmeden topu topu 20 saat o koltuklarda oturmuşuz, verdiğimiz araştırma önergeleri, soru önergeleri rafta duruyor, hiçbir şey yapmamışız, ondan sonra haydi sil baştan yeniden bir ön seçim. Ön seçim çok zorlu, yorgunluk ve maddi külfetin ötesinde ayrıca çok çok stresli süreç. Ama bizim partinin önünde de böyle bir durum var. Ama ne olursa olsun ister merkez ataması olsun, ister ön seçim olsun, eğilim yoklaması olsun, her halükarda ben kardeşiniz Eczacı Bülent Bektaşoğlu “ CHP’nin iktidarı için herkesi çalışmaya ve çaba sarf etmeye çağırıyorum. Çünkü CHP bu ülkeye istediğimiz huzuru da barışı da demokrasiyi de getirecektir. Ümit ediyorum ki, CHP yapılacak erken seçimde 7 Haziran seçimlerinde ve bugüne kadarki seçimlerde aldığı sonuçlardan çok daha iyi bir sonuç alacaktır, buna inanıyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM