Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkanı Özdemi̇r: “Gençleri̇mi̇z Bi̇zi̇m Olmazsa Olmazımız”

HAVZA BELEDİYE BAŞKANI SEBAHATTİN ÖZDEMİR, 2023-2024 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BİRİNCİ DÖNEMİ MESLEKİ TANITIMLARI ÇERÇEVESİNDE HAVZA FEN LİSESİNDE DÜZENLENEN ”GENÇLERLE SÖYLEŞİ VE KARİYER GÜNLERİ” FAALİYETİNDE ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ. OKULUN KONFERANS SALONUNDA DÜZENLENEN ETKİNLİKTE LİSELİ ÖĞRENCİLERLE SÖYLEŞİ YAPAN HAVZA BELEDİYE BAŞKANI SEBAHATTİN ÖZDEMİR, AVUKATLIK MESLEĞİNİ TANITTI. HAVZA BELEDİYE BAŞKANI ÖZDEMİR, ÜNİVERSİTEYE HAZIRLANAN 10, 11 VE 12’NCİ SINIF ÖĞRENCİLERİNE AVUKATLIK MESLEĞİNİ MESLEĞİ TANITARAK ÖĞRENCİLER İLE SOHBET ETTİ.

HAVZA BELEDİYE BAŞKANI SEBAHATTİN

Lise öğrencileri ile kariyer söyleşisi yapan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, “Gençlerimiz bizim olmazsa olmazımız” dedi.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, 2023-2024 eğitim-öğretim yılı birinci dönemi mesleki tanıtımları çerçevesinde Havza Fen Lisesinde düzenlenen ’’Gençlerle Söyleşi ve Kariyer Günleri” faaliyetinde öğrencilerle bir araya geldi. Okulun konferans salonunda düzenlenen etkinlikte liseli öğrencilerle söyleşi yapan Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, avukatlık mesleğini tanıttı. Havza Belediye Başkanı Özdemir, üniversiteye hazırlanan 10, 11 ve 12’nci sınıf öğrencilerine avukatlık mesleğini mesleği tanıtarak öğrenciler ile sohbet etti.

Etkinlik öncesi Okul Müdürü Şevket Sezer sunum konuşması yaptı. Sezer, “Üniversiteye hazırlanan ve kariyer planlaması yapan öğrencilere yönelik ilçemizde iş dünyasından, bürokrasiden, esnaflardan ve mesleki kuruluşlarda görev yapan kişilerden bir çok meslek dalını öğrencilerimiz ile bir araya getirmekteyiz. Programımıza katılmayı kabul eden Havza Belediye Başkanımız Sebahattin Özdemir beye teşekkür ederim” diye konuştu.

Havza Belediye Başkanımız Sebahattin Özdemir, meslek hayatındaki avantajları ve dezavantajları liseli öğrencilerle paylaştı. Özdemir, “Sizlerin bizlere verdiği destekle şehrimize layık olma, sizlere layık olma yönünde gayret gösteriyoruz. Gençlerimizi bizim olmazsa olmazımız olarak görüyoruz. Çünkü geleceğimizsiniz. Sizleri daha donanımlı, daha eğitimli, daha özgüven içerisinde sosyal yönünü zengin bir yaklaşım içerisinde yetiştirirsek, sonuçta kazanan hepimiz olacağız” ifadelerini kullandı.

Gençlere nasihatlerde bulunan Başkan Özdemir, “Amacımız, söylediklerinden çok uygulamalarıyla sizlere örnek olan yaklaşım sergilemek, bu mantık içerisinde hareket etmektir. Eğitimimiz çok önemlidir. Yabancı dil çok önemli konuma geldi, yabancı dile her dönemde ihtiyaç vardır” şeklinde konuştu.

Gelen sorularla çeşitlenen ve renklenen söyleşi hoş ve samimi bir ortamda gerçekleşti.

Etkinliğin ardından Okul Müdürü Şevket Sezer, Başkan Sebahattin Özdemir’e plaket takdim etti.