• DOLAR
  7,5712
 • EURO
  8,9895
 • ALTIN
  475,02
 • BIST
  1,1865

Başkan Yeniyol projesini anlattı

Başkan Yeniyol projesini anlattı

Yaklaşık bir ay önce başlayan Yeni yol Projesi ile ilgili esnafları ve vatandaşları dinleyen Belediye Başkanı Kerim Aksu, yıllardır ihmal edilen Yeniyol’un yeni bir cazibe merkezi olacağını, ekonomik ve sosyal aktivite kazanacağını söyledi. Devam eden Yeniyol Projesi ile ilgili esnaflar ve mahalle halkından gelen görüşme talebi üzerine toplantı yapan Belediye Başkanı Kerim Aksu, önerileri dinledi. Kavaklar Muhtarı Hasan Akın, en fazla endişenin park yasağı olduğunu, esnafın yüzde sekseninin projenin bu haliyle devem etmesini istediğini söyledi. Bölge esnafı tarafından Başkan Aksu’ya talepleri içeren bir dilekçe verildi.
Başkan Aksu vatandaşları ve esnafları dinledikten sonra , “Sizlerden öncelikle özür diliyorum. Toz toprak içinde kaldınız.
Doğalgaz hattı için hep birlikte bu sıkıntıya katlandık. Giresun için doğalgaz yatırımı yıllık 3 milyon lira, bu paralarla bu iş bitmez. Bize başvuru yapılıyor, süre veriyoruz. Süre sona erdiğinde firma işi bırakıp gitmiş. Yeni firma geliyor yeniden süre istiyor. Bu iş bizi de sizi de bıktırdı. Altyapı tamamlanınca üst yapıyı hemen yapacağız. Ben sizin paranızı kullanıyorum. Doğalgaz, elektrik hatlarının tamamlanması için çabalıyoruz. Bizim ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. En kısa zamanda Sagae Caddesi, Sütlaş Köprüsü, Yeniyol’u asfaltlayacağız” dedi. Otopark ve yol üzerine park yeri bırakılmamasının sakıncalarının ifade edilmesi üzerine konuşan Belediye Başkanı Kerim Aksu şunları dile getirdi, “Yeniyol’un batı girişinde 150 araçlık ücretsiz otopark yaptık. Doğu girişi olan cumartesi pazarına katlı otopark yapacağız. Araçlarımızı park edip biraz yürüyeceğiz. Gazi Caddesi, Alpaslan Caddesi, Fındık Pazarı düzenlenince ekonomik ve sosyal yönden cazibe merkezi oldu. Yeniyol’u da her açıdan cazibe merkezi yapmaya çalışıyoruz. İmkanlar ölçüsünde taleplerinizi değerlendireceğiz. İşyerleri için uygun yerlere cepler bırakılacak. Yeniyol Projesi tamamlandığında başka mahallelerden gezmeye gelecekler. Yeni işyerleri, banka şubeleri açılacak. Biz projelerimizi sizlerle birlikte yapıyoruz. Güzel olanı bulmaya, yapmaya özen gösteriyoruz. Projenin tamamında 100 dönümlük bir alan düzenlenmiş olacak. “Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun Yeniyol Projesi için yaptığı toplantıya, Fen İşleri Müdürü Ergun Altıyaprak, Proje Müdürü Selim Özgürel, Su ve Kanal İşleri Müdürü Ozan Faik Kılıç’ta katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM