Balde ile yollar ayrıldı

Balde ile yollar ayrıldı

Giresunspor Kulübü, takım kaptanı Ibrahima Balde ile karşılıklı anlaşarak yolların ayrıldığını açıkladı. Balde ise ayrılığın ardından sosyal medya üzerinden dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

GZT Giresunspor’da, takım kaptanı Ibrahima Balde ile yollar ayrıldı. Yeşil-beyazlı kulüpten konuyla ilgili yapılan açıklamada “Profesyonel futbolcumuz Ibrahima Balde ile karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırmış bulunmaktayız. Ibrahima Balde’ye kulübümüze vermiş olduğu hizmetleri için teşekkür ediyor, bundan sonraki futbol hayatında başarılar dileriz” denildi.

“BU SİZİN AYIBINIZDIR”

Balde, ayrılığın resmi olarak duyurulmasının ardından kişisel sosyal medya hesabından yaşanan olayla ilgili çok dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Tecrübeli futbolcu, paylaşımında, “Bu nedir anlayamadım? Ne zaman bu gerçekleşti? Başkanın imzalamamı istediği bir yazı aldım az önce. Sözleşmeme saygı duymadıklarını ve bana 6 aydan fazla maaş ve geçen yıldan maaş borcu olduğunu bilerek, artık kulübe gelmemem ile ilgili bir yazı aldım. Ama ben bu konu hakkında hiçbir şey söylemedim. Giresunspor bana bu şekilde mi teşekkür ediyor? Biri bana bunu açıklayabilir mi? Hakan Karaahmet, bana bu şekilde mi teşekkür ediyorsunuz? Ben hiçbir şey imzalamadığımı biliyorum. Teşekkür ederim Hakan Karaahmet, Giresunspor taraftarları ve Giresun şehri. Neler olduğunu anlamıyorum. Bir kulüp izin olmadan ve oyuncunun bu konu hakkında hiçbir bilgisi olmadığını bilerek bir kulüp böyle bir şey paylaşabilir mi? Bu konuda hiçbir şey söylemedi. Başkanım bu ayıp sizden geliyor. Bu profesyonel değil. Ben hiçbir hak vermedim ve hiçbir şey imzalamadım. Bütün dünya bunu bilecek. Bu sizin ayıbınızdır. Bütün çalışmam ve bütün profesyonelliğimden sonra bunu yapmaya nasıl hakkınız var.” ifadelerine yer verdi.

“ALTAY MAÇINA GELMEK İSTEMEDİ”

Balde’nin ayrılığıyla ilgili dün gece Twitter isimli sosyal medya uygulaması üzerinden yeşil beyazlı taraftarların sohbet odasına katılarak açıklama yapan Giresunspor teknik direktörü Hakan Keleş ise, ayrılığa kadar oyuncuyla birçok sorun yaşadıklarını dile getirerek, “Balde sözleşme uzatmamızı bekledi. Biz de bu yönde bir karar almadığımızı ilettik. Sakatlanmamak için maçlara çıkmayacağını ancak antrenmanlara gelebileceğini söyledi. Altay maçına da gelmek istemedi. Sonrasında yönetim oturdu konuştu ve yollar ayrıldı. Profesyonel kulüpleriz. Futbolcu parasını alır, hiçbir futbolcunun parası kalmaz ama maça gitmemeyi istemekte nedir? Bunu anlamadık, Giresunspor da teşekkür etti ve oyuncunun sözleşmesi feshedildi” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM