Aşı olmayanlara kısıtlama getirilsin

Aşı olmayanlara kısıtlama getirilsin

GESOB Başkanı Kara; “Aşı olmamakta direnenlerin, sorumluluğunu yerine getiren vatandaşlara zarar vermemeleri açısından kamu hizmetlerinden ve toplu sosyal faaliyetlerden kısıtlanması, aşı olmayanların resmi kurumlara girişlerinin yasaklanması gerekmektedir”

GÜNDELİK YAŞAM DRAMATİK HIZLA DEĞİŞİYOR

Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ali Kara; “Covid 19 küresel salgını tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hayatı ciddi şekilde etkiliyor, uzun ve kalıcı olma ihtimali yüksek değişimlere neden oluyor. Salgının yayılımının kontrol edilmesine yönelik alınan önlemlerle beraber hali hazırda uluslararası tedarik zincirleri arz talep dengeleri üretici/tüketici davranışları, iş yapma yöntemleri, çalışma modelleri, eğitim öğretim yöntemleri ve gündelik yaşam dramatik hızla değişiyor” dedi.

YENİ BİR KAPANMAYI KALDIRACAK GÜÇ KALMADI

Kara; “Krizleri, güçlükleri fırsata çevirme noktasında ülkece ve millet olarak aldığımız tedbirlerle bu zor dönemi olabildiğince hafif atlatmak için çabalıyoruz. Ancak bu konuda son veriler bizleri ürkütüyor. Üzülerek ifade etmeliyiz ki dikkatten uzağız boş vermişliğimiz, rahatlığımız belki bu uzun süreçten sıkılmışlığımızdandır. Unutulmaması gereken tüm birlikte olduğumuz sevdiklerimizin bugün aramızda olmamasıdır. Zorlu bir süreci esnaf teşkilatı olarak bizler daha yoğun yaşadık. Ekonomik olarak yıprandık, yeni bir kapanmayı kesinlikle kaldıracak ne imkân ne gücümüz kalmamıştır” dedi.

AŞI OLMAMA İNADI YENİ DALGANIN HABERCİSİDİR

Kara; “Hükümetimizin yasakları kaldırması ile birlikte Kurban Bayramı’nın da bu sürece isabet etmesi vatandaşlarımızda büyük rahatlık yaratmış, maske mesafe kuralları kalmamış, vatandaşların bir bölümünde salgın tamamen sonlanmış gibi bir kanaat oluşmuştur. Hükümetimiz bunca zorluğa karşı elinden gelen tüm önlemleri almasına ve gerekli uyarıları yapmasına rağmen bir kesim insanların sorumsuzca davranışları, aşı olmama inatları kuralları ihlal etmeleri yeni bir dalganın oluşacağının açık mesajı gibidir” dedi.

AŞI OLMAYANLARA KISITLAMA GETİRİLMELİDİR

Kara; “Bu süreçte vatandaşlar olarak sorumluluğumuzu harfiyen yerine getirmezsek devletin aldığı tüm tedbirleri boşa harcamış olacağız ve olan hepimize olacaktır. Herkesin üzerine düşeni yapması gerektiği bir konumdayız. Diğer yandan aşı olmamakta direnenlerin, sorumluluğunu yerine getiren vatandaşlara zarar vermemeleri açısından kamu hizmetlerinden ve toplu sosyal faaliyetlerden kısıtlanması, aşı olmayanların resmi kurumlara girişlerinin yasaklanması gerekmektedir” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM