Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Aksa Çoruh Elektri̇kte İşçi̇ler İşten Çıkarılan Arkadaşları İçi̇n İl Bi̇nasında Toplandılar

RİZE’DE ‘PERFORMANS DÜŞÜKLÜĞÜ’ DENİLEREK İŞTEN ÇIKARILAN MESAİ ARKADAŞLARINI SAVUNMAK İSTEYEN AKSA ÇORUH ELEKTRİK A.Ş. ÇALIŞANLARI, RİZE İL BİNASI ÖNÜNDE TOPLANARAK İŞTEN ÇIKARILAN ARKADAŞLARINA DESTEK VERDİ.

RİZE’DE ‘PERFORMANS DÜŞÜKLÜĞÜ’ DENİLEREK

Rize’de ‘Performans düşüklüğü’ iddiasıyla işten çıkarılan mesai arkadaşlarını savunmak isteyen AKSA Çoruh Elektrik A.Ş. çalışanları, Rize İl Müdürlüğü binası önünde toplanarak arkadaşlarına destek verdiler.

AKSA Çoruh Elektrik A.Ş.’de çalışan Muzaffer Kurtuluş isimli işçi, performans düşüklüğü gerekçesiyle işten çıkarıldı. Konunun sadece performans düşüklüğü olmadığını ve sendikal sürecin Kurtuluş’un işten çıkarılmasına sebep olduğunu iddia eden mesai arkadaşları ise ona destek vermek istedi. İşten çıkarılan Muzaffer Kurtuluş’un yeniden işe alınmasını isteyen mesai arkadaşları AKSA Çoruh Elektrik Rize Müdürlüğü önünde dün akşam toplanarak firma yetkilileri ile görüşmek istedi. gece saat 12.00’a kadar bina önünde bekleyen işçiler firma yetkilileri arasında sabah görüşme için uzlaşmaya varıldı.

İşçiler adına konuşan Hasan Yıldız arkadaşlarının yeniden işe alınması için toplandıklarını ifade ederek “Burada toplanmamızın asıl nedeni sebepsiz, gerekçesiz sadece performans düşüklüğü gerekçe gösterilerek işten çıkartılan bir arkadaşımız. Geçtiğimiz haftalarda benzer durumdan işten çıkarılan 2 arkadaşımız daha vardı. Asıl sorunun sendika değişikliği, mücadelesini doğru yolda arayan arkadaşlarımızın mücadelesine balta vurmak olduğuna inanıyoruz. Şirketin bir an önce bu yanlıştan döneceğine inanıyoruz. İyi niyetimizle buradayız. Yarın sabah bir görüşme gerçekleşecek. İnanıyoruz ki oradan barışa yönelik bir çözüm çıkacaktır” dedi.