• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
    494,57
    %0,06
  • BIST

3 fakülteye teknolojik cihazlar alındı

3 fakülteye teknolojik cihazlar alındı

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar,  Görele Güzel Sanatlar Fakültesi, Tirebolu İletişim Fakültesi, Espiye ve Keşap Meslek Yüksekokullarında birim ziyaretlerinde bulunarak, yeni alınan teknik cihaz ve malzemelerle, yeni kurulan atölye ve laboratuvarları yerinde inceledi.  İl ziyaretini Görele Güzel Sanatlar Fakültesine yapan Rektör Attar ve beraberindekiler akademik ve idari personelle bir toplantı gerçekleştirdiler.
Ziyaret heyetine, fakülteyle ilgili bilgilendirmelerde bulunan Fakülte Dekanı Prof. Dr. Osman Altuntaş, yeni alınan teknik cihaz ve malzemelerle oluşturulan atölye ve laboratuvarların standartlarının dünya standartlarının üstüne çıktığını belirterek, “Fakültemiz bünyesinde kurulan son teknoloji dijital baskı sistemleri, geleneksel ve sanatsal baskı sistemleri olan taş baskı ve serigrafi baskı atölyeleri ve bunların yanında her türlü ekipmana kavuşan resim ve müzik atölyelerimizle, yine en son teknoloji olan MAC Bilgisayar Laboratuvarlarımızla, öğrencilerimizin eğitimleri için gerekli tüm donanımlara kavuştuk. Bu donanımla eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanı sıra gerek üniversitemizin gerekse dışarıdan gelebilecek her türlü baskı taleplerini de karşılayabilecek imkânlara kavuştuk. Bu sayede yapılan bu yatırımların kısa sürede geri dönüşümü ve Üniversitemize yapılacak yeni yatırımların kaynağı olacağını da söyleyebiliriz. Bu imkânlara kavuşmamızda başta Sayın Rektörümüz olmak üzere, büyük bir çaba sergileyen Üniversitemizin akademik ve idari personeline çok teşekkür ederiz. Görele Güzel Sanatlar Fakültesi kısa sürede farkını ortaya koyacaktır. Tekrar teşekkür ediyorum” diye konuştu. Yeni alınan tüm donanımları, atölye ve laboratuarları tek tek inceleyen Rektör Attar, kısa sürede bunca yatırımın hayata geçmiş olması ve sizlerin heyecanı bizleri de son derece mutlu etmiş ve heyecanlandırmıştır. Üniversitemiz bünyesinde kurulan tüm fakülte ve diğer birimlerimizde gerek teknolojik gerekse her türlü materyal donanımının sağlanması için ekip olarak üstün bir çaba sarf ediyor ve bunun karşılığını alıyoruz. Allah devletimize güç versin ki tüm taleplerimizin karşılığını alıyoruz. Bizlere düşen bu imkânları en iyi şekilde kullanmak ve korumaktır. Çok daha iyi imkânlarla büyümemizi ve akademik-bilimsel gelişimimizi sürdüreceğiz. Tüm çalışma arkadaşlarıma çabalarından ve özverilerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Ardından, Tirebolu İletişim Fakültesi ziyaretinde, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Jale Sarmaşık ve akademik-idari personelle değerlendirme toplantısı yapan heyet, burada da yeni alınan teknik cihaz ve malzemeleri yerinde inceleyerek, baskı atölyesi, fotoğraf atölyesi, sinema ve televizyon atölyesi, gazetecilik atölyesi, MAC Bilgisayar Laboratuarlarını ziyaret ederek yeni donanımlar hakkında bilgi aldı. Espiye Meslek Yüksekokulu ziyaretinde yapım işleri biten ve temizlik çalışmaları devam eden yeni okul binasında incelemelerde bulunan Sayın Rektörümüz ve inceleme heyeti burada da yeni alınan bitki teknolojileri cihazları ve bilgisayar laboratuarları hakkında Okul Müdürü Doç. Dr. Hakan Bektaş’tan bilgi aldı. Günün son ziyareti olan Keşap Meslek Yüksekokulu’nda da, inşaat teknolojileri bölümüne alınan proje ve teknik çizim masaları ve diğer inşaat malzemeleri ile yeni kurulan Bilgisayar Laboratuarları hakkında Okul Müdürü Doç. Dr. Servet Ceylan bilgilendirmelerde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM