• DOLAR
  7,9636
 • EURO
  9,4766
 • ALTIN
  464,08
 • BIST
  10,6257

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

BAYBURT (AA) – Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Pekmezci, mesajında, Türkiye Cumhuriyetinin bağımsızlığına düşkün, onurlu yaşamaktan başka seçeneği olmayan aziz Türk milletinin eseri olduğunu belirtti.

Bir toplumu toplum yapan, toplumun geçmişten aldığı güçle geleceğe en sağlam şekilde ilerlemesini sağlayan temel ilkelerinin milli ve manevi değerleri olduğuna vurgu yapan Pekmezci, şöyle devam etti:

"Yüce milletimiz bu iki değeri gerçek anlamda özümsemiş, yaşantısının bir parçası haline getirmiştir. Bu anlayış ile vatanını, dinini, namusunu hiç kimseye çiğnetmemiştir. Türkiye Cumhuriyeti, bağımsızlığına düşkün, onurlu yaşamaktan başka seçeneği olmayan aziz milletimizin eseridir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'En büyük eserim' dediği Cumhuriyet, hiç şüphesiz, geleceğimiz adına en büyük güvencemizdir."

Pekmezci, Türkiye Cumhuriyetinin bekasını ve birliğini sonuna kadar koruyacağını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Türk milleti tam 96 yıl önce kendini tarih sahnesinden silmek isteyen müstevlileri birlik ve dayanışma ruhuyla önüne katarak vatan topraklarından çıkardığı gibi bugün de hiç şüphe yok ki istiklalimizin ve istikbalimizin sembolü Cumhuriyetimizi korumak, ecdadımızın mirasına sahip çıkmak, onu gelecek nesillere aktarmak için milletimizin her bir ferdi, aynı ruh ve kararlılığa, aynı özveriye sahiptir. Bu vesileyle Cumhuriyetimizin 96. kuruluş yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan toprağı uğruna fedakarlıkla mücadele eden gazilerimizi minnetle yadediyor, şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum."

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM