19 Mayıs coşkuyla kutlandı

19 Mayıs coşkuyla kutlandı

Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 103’üncü yıldönümü ve “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” tüm yurtta olduğu gibi dün Giresun’da da coşkuyla kutlandı

KUTLAMALAR VALİLİKTE BAŞLADI

Giresun’da ki kutlamalar, Valilik önünde Atatürk Anıtına çelenk sunumu, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Valilikteki törenin ardından Atatürk Meydanı’na gerçekleştirilecek “Gençlik Yürüyüşü” hava muhalefeti nedeniyle iptal edildi. Atatürk Meydanı’nda düzenlenmesi planlanan etkinlikler de hava muhalefeti nedeniyle 19 Eylül Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Kutlamalar, Vali Enver Ünlü’nün etkinlik alanına teşrifi ederek salondakileri selamlaması ve bayramlarını tebrik etmesiyle başladı.

19 EYLÜL’DE COŞKU TAVAN YAPTI

Gençlik adına konuşma, Giresun Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün halkoyunları gösterisi, günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmalar, Gençlik Haftası etkinliklerinde dereceye girenlere ödüllerin takdimi, Gençlik Pastası’nın hep birlikte kesilmesi, Giresun Üniversitesi halkoyunları gösterisi, Giresun Spor Lisesinin Gençlik Haftası Gösterisi, Gençlik Haftası Spor ve Geleneksel Sokak Oyunları gösterileri ile devam eden program, Giresun Güzel Sanatlar Lisesi’nin Gençlik Haftası Konseri ile sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM