Turistler Giresun’un tarihini faytonla gezecek - Giresun Haberci

 • DOLAR
  5,3242
  % 0,11
 • EURO
  6,0392
  % -0,03
 • ALTIN
  227,5462
  % 0,37
 • BIST
  103.186
  % 0,67
Turistler Giresun’un tarihini faytonla gezecek

Turistler Giresun’un tarihini faytonla gezecek

Giresun’un tarihi mekanları artık doğa dostu ve nostaljik dakikalar yaşatan elektrikli fayton ile gezilecek.
Giresun Valiliği öncülüğünde alınan fayton Giresun Sokak ve caddelerinde ilk turunu attı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği fayton hakkında bazı vatandaşlar ‘Artık Giresun’da Taksim gibi” yakıştırmasını yaparken bazı vatandaşlar ise televizyonlarda gördüğü faytonu yakında inceledi.
Giresun’da tarihi bir yolculuğu andıracak fayton gezileri ise Giresun sahilinden başlayarak belediye meydanı, Gazi Caddesi veya Kazancılar yokuşundan Giresun Kalesi’ne tarihi konakların oluşturduğu Zeytinlik semtinin içinden geçerek son bulacak.

Giresun’daki turizm çalışmaları ile ilgili bilgiler veren Giresun Turizm Alt Yapı Hizmet Birliği (GİRTAB) Müdürü Tamer Uzuner, “2015 yılının Giresun turizm yılı ilan edilmesiyle birlikte turizmde yaptığımız çalışmalar ciddi bir ivme kazandı. Özellikle 2015 yılında Giresun Adasının turizme açılmasıyla hız kazanan Giresun turizmi ve Karadeniz turizmi yeniliklere açık. Bu manada bölgeye gelen tur otobüsü sayılarında ve bölgeye gelen turist sayılarında ciddi artışlar yaşıyoruz. 2014 yılı ve evveli yıllara oranla 5,6 katlık bir büyümemiz oldu. Turizm yatırımlarında da ciddi bir büyüme var. Nihayetinde bu büyüme hızı ve insanların Giresun’u butik olarak turizm yeri olarak tercih etmelerinde özellikle yaylalarıyla, doğasıyla, Türkiye’nin en uzun ömürlü insanlarının yaşamasıyla beğenilen ve tercih edilen bir destinasyon oldu” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
fayton

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM