Giresun’da kritik zirve

0
525

Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan savunma bakanları arasında, 31 Mart Cumartesi günü Giresun’da üçlü zirve gerçekleşecek.

Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan savunma bakanları arasında, 31 Mart Cumartesi günü Giresun’da üçlü zirve gerçekleştirecek.

Giresun’un Dereli ilçesine bağlı Kümbet Yaylası Koçkayası tesislerinde gerçekleşeceği planlanan zirveye, Bakan Canikli, Azerbaycan Savunma Bakanı Hasanov ile Gürcistan Savunma Bakanı Levan İzoria’nın katılacağı öğrenildi. Konuya ilişkin açıklama yapan AK Parti Giresun İl Başkanı Av. Ayetin Şenlikoğlıu, “Böyle bir toplantının Giresun’da olması onur verici bir şey. Nihayetin de sayın bakanımızın Giresunlu olması hasebiyle misafirlerini de Giresun’da ağırlıyor olması ülkemiz ve Giresun’umuz adına bizleri de onurlandırdı. Tabi gelen sayın bakanların ve teknik heyetlerin Giresun’un aynı zamanda yaylarını da görme fırsatını tanımış olacağız. Giresun turizmi adına da bir fırsat olacak bizim için. Nihayetinde tek başlarına gelmiyor eşleri geliyorlar. Onlar ile alakalıda gezi programları olacağı için bir anda hem biz ülkemiz adına yapılacak olan toplantıdan hem de turizme destek sağlayacağını düşünüyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin