SP, “Cumhurbaşkanı hayal kırıklığı yarattı”

0
451

Saadet Partisi İl Başkanı Abdülkadir Bektaş, yazılı bir açıklama yaparak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gelişinin, Giresun’a ve Giresunlulara nasıl bir faydası olduğunu anlamadıklarını söyledi.

Büyük müjdeler bekleyen Giresunluların, heveslerinin kursağında kaldığını açıklayan Bektaş; “16 yıldır iktidarda bulunan ve 16 yıldır Türkiye ortalamasının üzerinde oy veren Giresunluların beklentileri boşa çıkartılmıştır” dedi.

Yeni bir fındık sezonu öncesi müjde bekleyen, fındık stratejisi, fındık yol haritası duymak isteyenler sükût-u hayale uğramıştır. 2 gün boyunca fındık diyarlarında miting yapan Cumhurbaşkanına bölge milletvekilleri tarafından fındık ile ilgili bırakın bir dosyayı bir kâğıt bile verilememiştir. Fındık her zamanki gibi yine AKP teşkilatları ve milletvekilleri tarafından kaderine terkedilmiştir” dedi.

Sadece Cumhurbaşkanına duyulan şahsi sevgi dolayısıyla Giresun’da miting yapan AKP yönetimlerinin, Giresun’un sorunlarına ne kadar duyarlı olduğunun ortaya çıktığını söyleyen Bektaş; “Siyaseti Cumhurbaşkanının gölgesi altında yürütenler, halkın sevgisini ve saygısını sömürerek kendilerine rant ve çıkar sağlamaktadırlar. Giresun sevdalısı olduğunu ilan edenlerin, nasıl bir sevda içinde oldukları bu ziyaretle ortaya çıkmıştır. Sadece yapılan yatırımlardan bahsedilerek iş göreceğini, sandıkları patlatacağını iddia edenler seçim döneminde sükûtu hayale uğrayacaklardır” dedi.

Cumhurbaşkanının ziyareti sırasında Giresun’un sorunlarından bir nebze olsun dahi bahsedilmemiş olmasının AKP teşkilatı ve milletvekillerinin bir büyük ayıbı olduğunu ifade eden Bektaş; “Eğer Giresun’a gelen Cumhurbaşkanına sorunlarla ilgili daha önceden bir bilgi verilmemişse bunun suçunu kimde aramak lazım, bunu halkımızın vicdanına bırakıyorum. Bırakın çözüm üretmeyi, yapılan çözüm önerilerine kulak tıkayan ve bir araya gelip Giresun için ne yapabiliriz demeyi kendilerine zül gören AKP teşkilatlarını ve milletvekillerini de halkımızın vicdanına bırakıyorum” dedi.

Giresun halkı olarak büyük bir aile olduklarının altını çizen Bektaş; “Bu büyük ailenin içinde farklı düşünen aile fertleri olabilir. Ama bunun bizim bir araya gelip çözüm üretmemize engel olmaması lazım. Birbirimizi dinlememiz, bir araya gelmemiz lazım. İşte o zaman gerçekten Giresun’un sorunlarını çözebiliriz ve layık olduğu, hak ettiği seviyeye taşıyabiliriz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin