“MHP’li başkan hayrete düşürdü”

0
109

AK Parti İl Başkanı Şenlikoğlu, MHP’li Müjdat Öz’ün, “FETÖ ile yeterince mücadele edilmiyor” sözlerine karşı cevap verdi. Şenlikoğlu, “FETÖ terör örgütüyle mücadelenin yeterli olmadığına yönelik açıklaması ve tutumu bizleri son derece hayrete düşürmüştür” dedi.

AK Parti İl Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, MHP İl Başkanı Müjdat Öz’ün son yaptığı açıklamaların kendilerini hayrete düşürdüğünü söyledi.

Şenlikoğlu yaptığı açıklamada, “MHP İl Başkanı Müjdat Öz’ün bazı yerel gazetelerde çıkan, FETÖ’den boşalan kadroların atamalarının veya işe alımların partizanca gerçekleştiğini ve FETÖ terör örgütüyle mücadelenin yeterli olmadığına yönelik açıklaması ve tutumu bizleri son derece hayrete düşürmüştür.

Her şeyden önce unutulmamalıdır ki; 15 Temmuz; Milletimizin varolma bilincini, kararlılığını, canı bahasına ortaya koyduğu bir milattır. 15 Temmuz direnişi, Türkiye’yi içeride ve dışarıda mahkum etmeye kararlı güçlere, Milli ve yerli bir cevaptır. 15 Temmuz Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısını kendisine yönelik bir taarruz olarak gören ve nefsi müdafaa tabiliği içinde ölümü bile göze alacak kadar içten gelişen bir halk savunmasıdır. Silahlı güçlere karşı silahı olmayan milli gücün cevabıdır” dedi.

Şenlikoğlu yazılı açıklamasını şöyle sürdürdü: “15 Temmuz’da Milletimizin canını kastedenlerle mücadeleyi, Milletimizin canı pahasına ortaya koyduğu kararlılığı her an hatırlayarak, hassasiyet ve titizlilikle Devlet ve Millet olarak sonuna kadar sürdürmekteyiz. Vatanı için canını ortaya koyan aziz şehitlerimiz başta olmak üzere, Gazilerimize ve Milletimize kurşun sıkanların hesabı gerek Hukuki yollarda gerekse Siyasi mecralarda sonuna kadar kararlılıkla sürdürülmektedir.

Sayın Cumhurbaşkanımız “Babamın oğlu olsa bile kim nerde ve nasıl bir yanlışın içerisinde olursa affetmeyin” dediği hassas bir dönemde, MHP İl Başkanı Müjdat Öz’ün kamuoyunu yanıltmaya veya yanlış yönlendirmeye hakkının olmadığını düşünüyoruz.

Kamu Kuruluşlarında yada Bürokrasi’de, özellikle FETÖ soruşturması kapsamında gerekli incelemeler ve Hukuki süreç zaten Devletimizin ilgili kurumlarınca kararlılıkla sürdürülmekte, boşalan birimlere atamalar veya görevlendirmeler ise devletimizin liyakat ve ehliyet esaslarına göre gerçekleşmektedir.

Devletimizle ve Milletimizle canımız pahasına yürüttüğümüz bu mücadeleyi, şu partinin veya herhangi bir siyasetçinin çıkarı için değil, ülkemiz ve milletimizin bekası için verildiği unutulmamalıdır.”

Facebook Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin