İYİ Parti’den istifa açıklaması

0
374

İYİ Parti Giresun Merkez İlçe Başkanı Abdülkadir Eroğlu yazılı bir açıklama yaptı. Erdoğlu açıklamasında, “Bugün yerel basında İYİ Parti üyesi Azmi Bük ün istifa ettiği ya da ettirildiğine ve istifasını ilgili mercilere noter kanalı ile gönderdiğine dair haberler yer alması üzerine bir basın açıklaması yapılması uygun görülmüştür.

İlgili haberde konu edilen Azmi Bük İYİ Parti Giresun İl teşkilatının kurucu üyelerindendi. Bilindiği gibi kurucu üyelerin doğrudan parti üyeliği söz konusu olmamakta, partiye resmi üyelik süreci başladıktan sonra, yapılan üyelik başvuruları yönetim kurulunda değerlendirilmekte ve karara bağlanmaktadır.

İlgili haberde sözü edilen Azmi Bük, kurucu üyelik dışında bu süreçte partimize üye olmamıştır ve halen üyemiz değildir. Dolayısıyla istifası ile ilgili yapılacak bir işlem de yoktur.

Haberde sözü edilen kişi ile ilgili olarak partimize ulaşan bir başvuru olduğunda yetkili kurullarımız toplanacak ve konu ile ilgili gerekli kararları alarak kişileri bilgilendirecektir. Bu ve benzeri konularda partimiz Siyasi Partiler Yasası’na uygun şekilde davranma konusunda en ufak bir tereddüt bile göstermeyecektir” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin