Vali’den Okuma Yazma Öğrenenlere teşvik

0
520

Vali Harun Sarıfakıoğulları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde yurt genelinde başlatılan Okuma Yazma Seferberliği kapsamında Giresun Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğünce açılan okuma yazma kursunu ziyaret etti.

Eşi Dr. Serpil Sarıfakıoğulları ile birlikte okuma yazma sınıfını ziyaret eden Vali Sarıfakıoğulları, kursiyerlerle sohbet ederek, okuma çalışması yaptırdı. Kursiyerlerin okuma yazmada kat ettikleri mesafeden duyduğu memnuniyeti belirten Vali Sarıfakıoğulları, kendilerini çabalarından ve isteklerinden dolayı kutladı.

“Kursiyerlere öğrenmenin yaşı yoktur, bununda en güzel örneğini sizler sergiliyorsunuz” diyen Vali Sarıfakıoğulları, hedeflerinin okuma yazma bilmeyen herkese okuma yazma öğretmek olduğunu ifade ederek, Sayın Cumhurbaşkanımız ve eşleri Hanımefendi tarafından başlatılan okuma yazma seferberliği kapsamında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce yapılan çalışmalar hakkında Hal Eğitim Merkezi Müdürü Harun Karabürk’ten bilgi aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan Okuma Yazma Seferberliği kapsamında Giresun Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce 01/09/2017-12/03/2018 tarihleri arasında Giresun Merkez ve köylerinde 43 okuma yazma kursu düzenlendiğini belirten Karabürk, açılan bu kurslara 506 kişi katıldığı bilgisini verdi. Giresun ilinde okuma yazma bilmeyenleri tespit etmek amacıyla merkez  okullarında öğrenim gören öğrencilere form dağıtıldığını, aile ve akrabalarından okuma yazma bilmeyenleri bildirmelerinin istendiğini belirten Karabürk, tespit edilen kişilerle iletişime geçilerek kendilerine en yakın okulda Okuma Yazma kursları düzenlendiğini, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce alanda okuma yazma bilmeyenlerin tespiti ve bu kişilerin okuma yazma kurslarına kayıtları yapılması amacıyla tespit çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Hedefin, okuma yazma bilmeyen herkese okuma yazma öğretmek olduğunu kaydeden Vali Sarıfakıoğulları, kursiyerlere başarılar diledi.

Facebook Yorumlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin