İYİ Parti Merkez İlçe Kongresi yapıldı

0
508

33 asil ve 33 yedek üyenin belirlendiği kongrede mevcut Başkan Abdülkadir Eroğlu yeniden merkez ilçe başkanlığına seçildi. Kongre sonrası yapılan açıklamada, “Sayın Abdulkadir Eroğlu güven tazelemiş oldu hem de mevcut yönetim kurulunda küçük bazı değişiklikler yapılmak suretiyle daha aktif çalışacak ekiple yola devam edilmesi planlandı.

İYİ Parti’de halen devam etmekte olan ilçe kongrelerini takiben, önümüzdeki ay içerisinde İYİ Parti Giresun 1. Olağan İl Kongresi de gerçekleştirilmiş olacaktır. İl kongreleri de tamamlandıktan sonra, İYİ Parti’nin seçime girmesinin önünde mevzuat açısından hiçbir engel kalmamış olacaktır” denildi.

Açıklamada daha sonra şöyle denildi: “İYİ Parti Merkez İlçe başkanlığı olarak önümüzdeki süreçte daha aktif bir şekilde sahada olacağız. Tüm üyelerimizle birlikte, ülkemizin beklentilerine uygun bir siyaset anlayışını benimseyerek, ülkemizin içinde bulunduğu problemleri objektif bir bakış açısıyla halkımıza anlatacağız. Sadece sorunları anlatmakla kalmayacağız; çözümlerimizi de vatandaşlarımıza sunacağız.

Sağduyulu ve vatandaşı germeyen bir politika izleyerek Türkiye’nin daha iyi yönetilebileceğini algısını zihinlerde oluşturmak istiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin bölgesel ve küresel sorunlarda oyun kurucu ve sözü dinlenen bir ülke olması en büyük hedefimizdir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, temel hak ve özgürlükler alanında dünyanın sayılı ülkeleri arasına girdiği ve geleceğe güvenle baktığı bir ülke hayal ediyor ve hedefliyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin