9 MADDELİK SATIŞ SORUSU!

0
307

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, partisi tarafından aralarında toptancı hali ile belediye tamirhanesi arazisinin de bulunduğu 9 maddeden oluşan satılacak yerlerle ilgili verdikleri yazılı soru önergesinin cevabını Başkan Kerim Aksu’dan beklediklerini açıkladı.

AK Partili Yılmaz, “Bu yerler satılacak mı? Satılan ve satılacak yerlerden elde edilecek gelirlerin nerelere harcanacağını bilmek istiyoruz” dedi.

AK Parti Giresun Merkez İlçe Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, dün parti il binasında düzenlediği basın toplantısında önceki gün partisinin meclis grubu tarafından Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun cevaplaması istemi ile ilgili verdiği soru önergesi üzerine açıklamalarda bulundu.

Yılmaz, kamuoyunda satılıp satılmaması tartışma konusu olan Gemilerçekeği Mahallesinde bulunan toptancı hali ile tamirhane arazisinin durumunu ve bu parselin ortasından geçen yolun durumunu tekrar gündeme getirdi. Yılmaz, toptancı hali ile tamirhanenin arasından geçen yolun 2015’deki imar revizyon planı ile ortadan kaldırıldığını belirterek durumu gösteren kadastro haritasını gazetecilere dağıttı. Yılmaz, “Yolu büyük bir ihtimalle aynen bırakacaklar ancak satacakları kişiden aynı yeri yol olarak terk etmesini isteyecekler, bunun karşılığında da fazla kat yapım ruhsatı verecekler” dedi.

YILMAZ, “9 SORUNUN CEVABINI BEKLİYORUZ”

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, Belediye Başkanı kerim Aksu’dan partisinin verdiği 9 maddeden oluşan yazılı soru önergesinin cevabını beklediklerini de ifade etti.

İŞTE SORULAR

1-Aksu Mahallesi Etbaşoğlu Mevkiinde bulunan et kombinası karşısındaki Giresun Belediyesi’ne ait arazinin satışı,

2-Gedikkaya Mahallesi büyük sanayi sitesi içerisinde yer alan Giresun Belediyesi’ne ait “BELÖZ’’ün bulunduğu arazinin satışı,

3-Gedikkaya Mahallesi ‘’yaş sebze ve meyve toptancılar hal pazarı” arkasında yer alan Giresun Belediyesi’ne ait arazilerin satışı,

4-Hacı Miktat Mahallesi G-City alış-veriş merkezinde ki Giresun Belediyesi’ne ait dükkânların ve binaların satışı,

5-Seldeğirmeni Mahallesindeki (Eski Rus Pazarı Mevki) Giresun Belediyesi’ne ait arazinin satışı ve emsalinin artırılması,

6-Gedikkaya Mahallesi Giresun Belediyesi’ne ait “Yaş sebze ve meyve toptancılar hal pazarı” olarak kullanılan ve yine aynı mahallede “Makine ikmal müdürlüğü” arsaları satışa mı hazırlanmaktadır?  Ayrıca bu iki arsa arasındaki imar yolu, arsalardan birine ilave edilerek satılacak mı?

7- Gedikkaya Caddesi (Yeniyol Mevki) üzerinde bulunan Giresun Belediyesi’ne ait “Cumartesi Pazarı veya Oto Pazarı” olarak tabir edilen arsa satışa mı hazırlanmakta?

8- Gedikkaya Mahallesinde yer alan, eski petrol ofisi dolum tesislerinin bulunduğu Giresun Belediyesi’ne ait arsalar satışa mı hazırlanmakta?

9- Yukarıda yazan maddelerde bahsedilmeyen, fakat Giresun Belediye Başkanlığı tarafından satılan veya satışı planlanan Belediyeye ait arsa ve mülkler nelerdir? Giresun Belediye Meclis Üyelerinin ve Giresun Kamuoyunun bilgilendirilmesi  adına, sayılan bu arsa ve arazilerin satılıp satılmayacağının, satılacaksa satılmasına neden gerek duyulduğunun, fonksiyonel yerlerin satılması halinde ihtiyaçların nasıl karşılanacağı, satılan arazilerden elde edilen gelirlerin nerelere harcandığının ve satılacak arazilerden elde edilen gelirlerin nerelere harcanacağının cevabının AK Parti Belediye Meclis Grubumuza yazılı ve sözlü olarak, Belediye Başkanımız Sayın Kerim Aksu tarafından verilmesini arz ederiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin