Vali’den Eğitim Araştırma Hastanesi inşaatına inceleme

0
96

Vali Harun Sarıfakıoğulları, temeli 6 Nisan’da atılan Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesinin inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Hüseyin Aslantürk’ten inşaatla ilgili bilgi alan Vali Sarıfakıoğulları, inşaatın süresinde bitirilmesi için gerekli çalışmaların yapılması talimatını verdi. İnşaat çalışmaları devam eden hastane binasının içerisinde 28 otopark, binanın dışarısında ise 836 otopark ve 46 engelli otoparkı olmak üzere toplam 910 adet otopark bulunuyor.

Yapılacak olan Eğitim ve Araştırma Hastanesi; Y, T ve P şeklinde 3 blok halinde 14 adet binadan oluşacak. Projeye göre hastanede kreş, 4 adet günlük operasyon odası, 2 Anjio salonu, Kemoterapi Polikliniği, Nükleer Tıp Polikliniği ve Diyaliz Polikliniği ile diğer poliklinikler de yer aldığı toplan 145 poliklinik odası, 16 adet ameliyathane, Nükleer tıp, Patoloji, Radyoloji, Sezaryen Odası, Merkezi sterilizasyon, Eczane, Kardiyoloji, çeşitli laboratuvarlar, Çocuk, Acil, 43 yataklı Medikal Sığınak, 72 tek kişilik ve 80 adet çift kişilik oda, palyatif bakım yatak sayısı 27, yanık yatak sayısı 4 ve mahkum servisi yatak sayısı 5, Erişkin 1.-2. ve 3. basamak yoğun bakım yatak sayısı 72, yeni doğan yoğun bakım yatak sayısı 27 olup toplamda 99 yoğun bakım yatak sayısı olması planlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin