AK Parti İl Başkanı Şenlikoğlu’ndan 10 Kasım mesajı

0
86

AK Parti Giresun İl Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Atatürk’ün ölümünün 79. yıldönümü nedeni ile ilgili bir mesaj yayınladı. Şenlikoğlu mesajında, “Gazi Mustafa Kemal tarihimizin belki de en zor döneminde dünyanın bütün egemen güçlerinin merhum Mehmet Akif’in deyimiyle “Medeniyet denilen tek dişi kalmış canavarın” bu vatana taarruzu karşısında önce Çanakkale’de bir büyük “direniş” göstermiş, sonrasında 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ilk adımı atarak “Kurtuluş”u başlatmış, nihayet 29 Ekim 1923’te temellerini attığı Cumhuriyetimizle bir yeniden “Diriliş”i ortaya koymuştur.

Milletine olan tarif edilmez sevgisi ve güveni, onu geleceğe taşıma azmi, bunun yanı sıra askeri dehası, liderlik vizyonu ve zekası gibi kişisel özellikleri, Gazi Mustafa Kemal’i tarihteki diğer askeri şahsiyetlerden çok başka ve çok özellikli bir yere konumlandırmıştır. Aziz milletimiz özellikle son 15 yıldır elde ettiği sosyal ve ekonomik gelişmişlik seviyesiyle, ortaya koyduğu 2023 ve 2071 hedefleriyle ve nihayetinde, 15 Temmuz akşamı demokrasisine ve Milli iradesine karşı yapılan taarruza gösterdiği efsanevi direnişle Gazi Mustafa Kemal’in bütün hatırasına ve ideallerine sahip çıktığını bütün dünyaya bir kez daha göstermiştir.

Unutulmamalıdır ki onun bu milletin gönlündeki yeri, küçük siyasi ideallerin ve bencilce sahiplenmelerin çok ötesindedir. O, bu milletin en büyük ortak paydalarından biridir ve aziz milletimizin her ferdi için bir gurur vesilesidir. Bu itibarla Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’e vefatının 79. yıldönümünde Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor bu vatan için canlarını feda eden bütün şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyorum” ifadelerine yer verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin