Şenlikoğlu’ndan Polis Haftası kutlaması

0
364

AK Parti Giresun İl Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, polis teşkilatının kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Şenlikoğlu mesajında şunları söyledi: “Tarihi Osmanlı Devleti’ne kadar uzanan ve 10 Nisan 1845 tarihinde kurulan Emniyet Teşkilatımız, 173 yıldır yasalar çerçevesinde kamu düzeninin korunması, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için büyük bir özveri ile canla, başla çalışmış ve günümüzde de aynı kararlılık ve azim ile bu görevini sürdürmektedir.

Ülkemizde olduğu gibi ilimizde görev yapan güvenlik güçlerimiz yaptığı başarılı çalışmalarla toplumumuzun asayişini sağlama ve suçlularla mücadele edip, onları adalete teslim ederek, şehrimize huzur ve güven ortamını tesis etmişlerdir.  Önleyici kolluk çalışmalarının yanında örnek Sosyal Sorumluluk projelerine de ağırlık veren Polis Teşkilatımız, hem iyi günde, hem de kötü günde halkımızın yanında olmuş, halktan aldığı güç ve destekle de görevini başarıyla yapmaya devam etmektedirler.

Bu duygu ve düşüncelerle; Polis Teşkilatımızın Kuruluşunun 173. yıldönümünü kutluyorum. Vatanı, milleti ve bayrağı uğrunda “Kahramanlar can verir, yurdu yaşatmak için” bilinciyle canlarını feda ederek şehadete yürüyen Emniyet mensuplarımıza Allah’tan rahmet dileyerek, onların yakınlarına, kahraman gazilerimize, emeklilerimize ve görevine devam eden polislerimize de sağlık, esenlik, mutluluk ve başarılar diliyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin