TCSG DOST Kurtarma Komutanları’ndan Vali’ye ziyaret

0
469

Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı’na bağlı TCSG DOST Arama Kurtarma Gemisi sabah saatlerinde Giresun Limanına demir attı.

 Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı’na bağlı TCSG DOST’ un Türk Deniz Yetki Alanı (TDYA) Görevi ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın Tanıtımı ve Halkla İlişkiler kapsamında ilimize gelmesi dolayısıyla Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı SG Alb. Tayfun Paşaoğlu, TCSG DOST Komutanı SG. Kd. Bnb. Özgür Koçan, Sahil Güvenlik Karadeniz Grup Komutanı SG. Kd. Bnb. Ali Münir Gümüşbaykal, Vali Harun Sarıfakıoğulları’nı makamında ziyaret etti.

Ziyarette Sahil Güvenlik Arama Kurtarma Gemisi TCSG DOST’un, açık denizde arama ve kurtarma harekâtı icra etmenin yanı sıra, yangın söndürme ile kaçakçılığın önlenmesi gibi operasyonlarda da görev alabilecek donanıma ve helikopter iniş-kalkış, taşıma imkân kabiliyetine de sahip olduğu, ayrıca seyir radarı, su üstü arama radarı, elektrooptik gündüz ve gece görüntüleme sistemleri, kesintisiz muhabere sistemleri gibi imkan ve kabiliyetleri bulunduğu bilgisi verildi.

Ziyaretin anısına Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı SG Alb. Tayfun Paşaoğlu, TCSG DOST Komutanı SG.Kd.Bnb. Özgür Koçan, Sahil Güvenlik Karadeniz Grup Komutanı SG. Kd. Bnb. Ali Münir Gümüşbayka, Vali Sarıfakıoğulları’na Bandırma Vapurunun maketini takdim etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin